{ "user": { "type": "identify", "data": { "id":"None", "user":{ "name": " ", "email": "", "signupDate": "", "permission": "no" } } }, "page": { "type": "page Viewed", "data": "HomePage" } }
Bilgilendirme!
Etat Pur resmi satış sitesidir.
HER ALIŞVERİŞE ÜCRETSİZ KARGO
0
0

Pure Active Propolis Akne ve Siyah Nokta Karşıtı Saf Konsantre Bakım 15 ml

Akne Karşıtı ve Sebum Dengeleyici Konsantre Bakım

favorite_icon favorite_full_icon
899,00 ₺

Yuka Puanı: 93/100

Ürün Etkisi

Karma ve yağlı ciltleri arındırmaya, yatıştırmaya, pürüzlerin görünümünün azalmasına ve sivilce oluşumunu önlemeye yardımcı olur. 

Cildi Temizler ve Arındırır

Pürüzlerin görünümünün azalmasına yardımcı olur.

Cildi Yeniler

Temiz ve lekesiz bir cilt için cilt kusurlarını azaltır.


Akne Karşıtı Etkili

Cildin sebum dengesini düzenler ve akne karşıtı etki gösterir.

Sana Özel Cilt Bakım Rutini İçin Hemen Tıkla

Ne zaman kullanmalıyım?
3 hafta boyunca sabah ve akşam nemlendirici kremden önce uygulayınız.
Nereye kullanmalıyım?
Kuru ve temizlenmiş cilt üzerine uygulayınız.
Nasıl kullanmalıyım?
Şişenin arka kısmına basarak 4 damla şeklinde tüm yüze uygulayınız.
Cilt ile mükemmel uyuma sahip biyomimetik bir formüle sahiptir. (Ciltte doğal olarak bulunan veya cilt tarafından mükemmel şekilde özümsenen bileşenlere benzer bileşenler). İçeriklerimiz, saflık derecelerine göre özenle seçilir. Ürünlerimizin içeriğinde bulunan bileşenlerin faydalarını keşfetmek için tıklayın
Geleneksel kozmetik ürünlerinde kullanılan bileşenlerin sadece %1'i ürünlerimizin formülasyonuna girer. Sadece cildinize saygı duyan bileşenler içeriğimizde bulunur.

Değerlendir

Değerlendirme yapabilmek için bu ürünü satın almış olmalısınız.

Biyomimetik kozmetikler nelerdir?

Ürünlerimizin formüllerini biyomimetik olarak cilt ile mükemmel uyumda ve yenilikçi bir bakış açısıyla geliştiriyoruz. Başka bir deyişle, geliştirdiğimiz her ürün cildin biyolojik bir modelidir.

Biyomimetizm; 

‘’Biyo”: yaşam, yaşa sözcüklerinden gelir.

“Mimetizmden”: taklit etme yeteneği, mimik sözcüklerinden gelir.ORGANİK ve Biyomimetizm arasındaki fark nedir?

ORGANİK ürünler organik tarımla birlikte pestisitlerin ve diğer sentetik kimyasal ürünlerin mahsullerde kullanımını en düşük seviyede tutma bakış açısından gelmektedir. Bu nedenle, ORGANİK meyve ve sebzeler kimyasal kalıntılar içermez. Avrupa Topluluğu tarafından katı standartlar belirlenmiştir. ORGANİK kozmetik ürünleri 2000'li yılların başında ortaya çıkmaya başlamıştır. Bu ürünler petrokimyasal kökenli, tartışmalı koruyucuların (2009'dan beri ORGANİK ürünlerinin içeriğinde yasaklanan paraben gibi) kullanımına karşı bir karşıt yaklaşım ve doğal içerik kullanımı trendi yarattı. Doğal kökenli bileşenlerden (% üzerinde herhangi bir gereklilik yoktur), %95'i organik tarımdan sağlanmaktadır.Örneğin; uçucu yağların kullanımı alerjiye neden olabilir. ORGANİK de sürdürülebilir kalkınma veya adil ticaret ile eş anlamlı değildir.Dolayısıyla bir tanım olarak ORGANİK'in sınırlamaları vardır. ETAT PUR ise bu konuda daha fazlasını yapmayı hedefleyen bir marka olması sebebiyle ürünlerinin formülasyonunda, özellikle su da dahil olmak üzere içeriklerin seçiminde yeni gereksinimler belirlemiştir. Bu da ETAT PUR markasının kozmetik dünyasında geliştirdiği yeni bir bakış açısıdır. ETAT PUR'un formülasyon geliştirmeleri hassas ve yenilikçidir. ORGANİK ürünlerinin kuruluş prensiplerine dayanmaktadır, ancak çok daha kapsamlıdır. Kozmetikte büyük bir gelişmedir. Biyomimetik kozmetik ürünlerinin formülasyonu,biyo-ekoloji standartlarını belirleyen PATENT WO 98/31337'ye dayanmaktadır ve böylelikle ürünlerimizin cildinize nazik bir şekilde yaklaşmasını sağlar.Ürünlerimizin içinde çok sayıda madde yasaklanmıştır: mineral yağlar ve silikonlar gibi petrokimyasal kökenli bileşenler, lanolin, yapay renklendiriciler, eko-sertifikalı olmayan koruyucular (paraben, formaldehit, imidazolidinil üre...) gibi hayvansal  kökenli bileşenler, kimyasal filtreler, EDTA, BHA ve BHT, ftalat, PEG ve PPG, vb. formüllerin alerjen içermediği garanti edilir. Hiçbir bileşen gereksiz değildir. Her bileşen formülde önemli bir rol oynar. Formüldeki su bile biyomimetiktir ve bu nedenle ciltte mükemmel bir uyum sağlar.


Biyomimetik kozmetikler ile doğal kozmetikler arasındaki farklılıklar nelerdir?

Biyomimetik, cilt tarafından tanınan sadece yararlı bileşenler içerdiğinden, cildin ekosistemine tamamen saygı gösterir ve cildin doğal bileşenleriyle birlikte çalışır. Bu nedenle, hassas bile olsa cilde zarar verme tehlikesi yoktur. Ek olarak, bir bileşenin bir bitkiden gelmesi veya cilt için mutlaka iyi olması; ORGANİK ya da doğal olduğu için değildir. Bu, ‘’İyi niyetli" eğilim kullanıcının gerçekten ne beklediğine, cildin neye ihtiyacı olduğuna doğallık ve saygı ile kısmi çözümler sunar.


Etat Pur ürünleri uygun fiyatlı iken aynı anda etkili bir çözüm sunmayı nasıl sağlıyor?

Kozmetikte kullanılan 300.000 bileşenden sadece saflığı, cilde uyumu ve güvenirliği yüksek 300 bileşen seçilip size sunulur. Etat Pur markası gerekli olmayan her türlü bileşeni ve  harcamayı azaltmak üzere bir yaklaşım sergiler (gereksiz reklam ve ikincil ambalaj kullanılmamaktadır), böylece her formül yüksek tolerans, güvenilirlik ve yüksek fayda ile en etkili çözümü sunar. Bu da aracılar tarafından eklenen marjların artmaması ve size en uygun fiyatı sunmamızı sağlar.


Pure Active nedir?

ETAT PUR, yaygın cilt problemlerine bakım yapmak için en etkili molekülleri ve bitki özlerini seçmiştir. Pure Active ürünleri bileşenlerin en saf halini sunar; kararlı,etkili ve biyolojik olarak kullanılabilir. Cildin ihtiyaç duyduğu yerde emilmesi için Pure Active serisinde patentli bir difüzyon sistemi (In-Skin® teknolojisi) kullanılır. Bununla birlikte biyomimetik şekilde hazırlanan İzodermik su cilde derinlemesine nüfuz etmesini sağlayan aktif moleküller ile birleştirilir.ETAT PUR, mümkün olan en iyi kaliteyi ve %100 izlenebilirliği garanti etmek için çok sayıda üretici ile işbirliği yapmaktadır.


Pure Active’in anlamı nedir?

Ürün serimizde her cilt sorunu içi bir çözüm sunuyoruz. Pure Active serisi ürünleri yaygın etkilere sahip karmaşık formüllere karşı alternatif bir çözüm sunarak cilt problemini hedefler ve doğrudan etkili bir sonuç vermeyi mümkün kılar. Her bir aktif bileşen en etkin oranda konsantre edilir ve ciltte doğru yerde emilmesini sağlayan benzersiz bir difüzyon sistemi (patentli teknoloji: IN-SKIN®)  ile birleştirilir; böylece cilde ihtiyacı olanı ihtiyacı olduğu yerde verir.


Pure Active geleneksel kremlerdeki bileşenlerden daha mı etkili?

ETAT PUR, her bir aktif maddeyi ayrı olarak kullanır ve etkisini tam olarak vermeye elverişli bir ortama sunar. Amaç, yüksek oranda fayda ile cilt tarafından mükemmel bir şekilde emilmesini sağlamaktır. Doğasına bağlı olarak aktif bileşenler (sulu, yağlı veya her ikisinin birleşimi), patentli bir difüzyon sistemi (patentli teknoloji: IN-SKIN®) ile birleştirilir. Bu sistem, her bir Pure Active’in her cilt ile mükemmel etkileşime gireceği şekilde tasarlanmıştır. Buna göre, Pure  Active serisi ürünleri, geleneksel kremlerin diğer bileşenleriyle ve özellikle etkinliğini engelleyebilecek bileşenlerle karıştırılmamalıdır.


Aynı anda birden fazla Pure Active kullanılabilir mi?

Eğer cilt için gerçekten gerekli ise kullanılabilir. Kişinin cildindeki endişelere göre en fazla 3 adet Pure Active ürününü aynı anda cilt üzerinde uygulanabilir. Ancak Pure Active Salicylic Acid ve Pure Active Citric Acid aynı anda cilt üzerinde kullanılmamalıdır. Özellikle kişi hassas bir cilde sahipse, az miktarda ürün içeren bir ön test yapmak tercih edilir.


Pure Active ürünleri Biyomimetik Cilt Bakım ürünleri ile birlikte kullanılabilir mi?

9 adet Biyomimetik Cilt Bakım ürünleri, 10 adet Pure Active ile birleştirilebildiğinde çok sayıda kombinasyon olur. Herhangi bir cilde ve her bireye uyacak şekilde 3 Pure Active ve 2 Biyomimetik cilt bakım ürünü ile 5 binden fazla kombinasyon yapılabilir.


Pure Active ve Biyomimetik Cilt Bakım ürünleri karıştırılabilir mi?

Kişinin cilt tipine ve özel ihtiyaçlarına bağlı olarak Pure Active ürünleri ve Biyomimetik cilt bakım ürünleri tek tek veya bir bakım rutini dahilinde ard arda kullanılabilir. Pure Active ürünleri, Biyomimetik Cilt bakımı ürünlerinden önce  doğrudan cilde uygulanır.


Pure Active ürünleri saflıkları nedeniyle cilde zarar verir mi, özellikle hassas ciltte duyarlılığa sebep olur mu?

Tüm aktif maddeler en etkin konsantrasyonlarına göre formüle edilmiştir: Bu aslında, hassas ciltlerde bile güvenli ve verimliliği garanti eden ve bilimsel çalışmalar tarafından önerilen en etken dozdur. Tüm Pure Active ürünleri üzerinde dermatolojik testler yapılmıştır ancak yine de ürün ambalajları üzerinde belirtilen dozlara uymak önemlidir. Belirli saf aktif bileşenler, etki mekanizmaları nedeniyle çok hassas ya da duyarlı ciltler için uygun değildir. Örneğin; üç günde bir gün uygulanması gereken Citric Acid – AHA Pure Active için bu anlamda bir örnektir.


Ürünlerin içeriği hakkında bilgiler nereden bulunur?

Her bir ürünün bileşiminde kullanılan bileşenlerin listesi (INCI listesi) "Ürün" adı altında, her bir ürün için ürün detay sayfalarında açıkca gösterilmiştir.


Etat Pur markası hayvanlar üzerinde test yapıyor mu?

Tüm ürünlerimiz yürürlükteki uluslararası yönetmeliklere göre uygundur. Bu, dünyanın herhangi bir yerinde tüketicileri en yüksek seviyede korumayı amaçlayan AB yönetmeliklerini de içerir.

Bu yönetmeliklerin de ötesinde, özellikle tartışmalı bileşenlerin kullanımı ile ilgili olarak Avrupa Tüketici Güvenliği Bilimsel Komitesi'nin tavsiyelerine büyük bir özenle dikkat ediyoruz: endokrin önleyiciler, tahriş edici ajanlar veya çevre kirliliğine neden olan dış etkenler. Bir bileşenle ilgili bilimsel fikir birliği ile kabul gören herhangi bir şüphe durumu, söz konusu bileşenin çıkarılması veya yerine yeni ve kabul gören bir bileşenin konulmasına dair süreci takip etmektedir.

NAOS’un bir markası olan Etat Pur her zaman hayvan haklarına saygılı ve hayvanlara eziyet edilmesine karşı bir duruş sergilemiştir. Naos’un tüm ürünlerinde olduğu gibi Etat Pur ürünlerimizin de geliştirilmesi ve ambalajlanması sürecinde hiçbir şekilde hayvan testi yapılmamaktadır. Bu konuda yasalaşan ve hayvanlar üzerinde testleri yasaklayan Avrupa Birliği kozmetik yönetmelikleri ile tam bir uyum içinde faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.